Filmfest Salten 11.april 2024

Filmfest Salten markerer sitt 20-årsjubileum den 11. april, og inviterer alle 10.klassinger i Salten til en uforglemmelig dag fylt med film, foredrag og galla!

Skolene har fått tilsendt detaljert program, men her er noen smakebiter: 

Dagprogram:

Visning av "SAU" på Fram kino

Sau handler om småbruket på Engan i Salten som skal skifte til neste generasjon. 

"Sau handler om et småbruk i Nordland som skal skifte til neste generasjon, fra far til datter. Filmen er et varmt og nært portrett av en familie. Den handler om tradisjon og overlevering av kunnskap, om å finne sin egen vei i noen andres fotspor. Og den handler om sau.
Dette er en feel good-film om en mer og mer sjelden måte å drive gård på. Publikum blir sjarmert, men slått i hjertet på samme tid. Filmen har vekket stor interesse, både i Norge og i utlandet allerede" - Norsk film kino

Foredrag med Toni Nordli

Toni Nordli er en norsk filmskaper fra Bardufoss. Han har jobbet med store filmer i inn og utland og har vunnet bl.a. Gnistprisen for sin film Six Feet Under. 

Filmvisning og lounge på Sinus

Her kan man se årets filmer og henge i loungen.

Filmfest Salten prisutdeling

På ettermiddagen samles vi til den storslåtte Filmfest Salten-gallaen på Stormen Konserthus. Her vil det være prisutdelinger, stjernedryss, kjendiser og DJ som sørger for stemningen. Kle deg i ditt fineste tøy og bli med på å feire Filmfest Salten sin 20-årsdag med stil! 

© Maren Stifjell

Forrige
Forrige

Digitalt inspirasjonshefte